Mbsbilisim.com Webmaster Dünyası..


(Rızkının bol olmasını isteyen sadaka versin.) [Deylemi]
Ssl Bağlantısı Hatasının Çözümü
Ssl Bağlantısı Hatasının Çözümü  - Mbsbilisim.Com! Webmaster Dünyası...

Yardım/Destek   action Hit:3,563

Ssl Bağlantısı Hatasının Çözümü

Son günlerde bilgisayar kullanıcılarının internet üzerinde Google, Facebook ve YouTube gibi sitelere erişmeye çalıştığında zaman zaman SSL bağlantısı hatası alıyor. SSL bağlantısı hatasının çözümü hakkında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Fakat bu sorun sisteminizden bulunan çerezlerin yanı sıra internet servis sağlayıcılarından kaynaklandığını belirtmek isteriz.


SSL

SSL Bağlantısı HatasıÇünkü geçtiğimiz günlerde yasalaşan yeni internet yasasının hemen ardından SSL bağlantı hatası patlak vermeye başladı. Yasa içerisinde bazı maddelerde site yasaklanmasa dahil içeriğin bulunduğu sayfanın yasaklanması söz konusu olunca çoğu sitelerde aşırı yavaşlanma söz konusu oldu. Yani bir sitenin giriş sayfası değil fakat alt sayfası yasaklanabiliyor. Sanırım bu yasaklamalar üzerinde şuan yoğun bir çalışma olacak ki birçok yurt dışı sitelerde SSL bağlantı hatası alıyoruz.


SSL Bağlantısı Hatasının Çözümü


Çözüm olarak sizlere şuan için CCleaner programıyla bilgisayarınızdaki çerezleri silmek kalıyor. Eğer bu işlem sırasında tekrar SSL bağlantısı hatası alıyorsanız modeminizi kapatıp 5 dakika sonra açıp deneyin. Söylediğimiz tüm işlemler başarısız olursa yapacağımız tek şey internet servis sağlayıcısının biran önce SSL bağlantı sorununu gidermesi için sürekli müşteri hizmetlerine çağrıda bulunmak kalıyor.


İnternet Explorer,  Mozilla Firefox, Google Chrome ve Opera gibi web tarayıcılarından aldığımız SSL bağlantısı hatasının ana sorunuysa internet servis sağlayıcısı olduğunu sizlere tekrar hatırlatalım. Yukarıda verdiğimiz çözümden başka, sisteminizde değişiklik yapmaya gerek olmadığını ayrıca belirtmek isteriz.

 Yayın: 2014-03-12 03:04:17 

Konuya yazmak için kayıt yada giriş yapınız.


Avatar
  2014-03-19 22:17:32 SAMED844 yazdi:
Evet youtube'a giremiyorum :((