Mbsbilisim.com Webmaster Dünyası..


(Rızkının bol olmasını isteyen sadaka versin.) [Deylemi]
İnternetten Video İzlerken Takılıyor, Donuyor?
İnternetten Video İzlerken Takılıyor, Donuyor?  - Mbsbilisim.Com! Webmaster Dünyası...

Genel Paylaşım   phpden Hit:132,374

İnternetten Video İzlerken Takılıyor, Donuyor?

Eğer bir video açtığınızda sürekli donup 3-5 saniye sonra devam ediyor , ve bu olay hep tekrarlanıyorsa;

Tarayıcı

Tarayıcılar genelikle sitenin yüklenme işlemini farklı tarzda yorumlayabilir.Örnek a sitesi hızlı açılırken b sitesi çok yavaş açılabilir.Pc'nize uygun tarayıcı bulmalısınız, eğer pcnizde sorun yok tarayıcıda var bir ayar diyorsanız eklentilerle halletmeyi deneyin.

FireFox Eklentisi

Linki Sadece Üyeler Görebilir.


Çerezleri ve Ayarları sıfırlama
Bazı çerez yazılımlar ve geçmişiniz karmaşık hale gelmiş olabilir, temizlemek için cclenar vb. programları kullanın elle silmek pek tatmin edici değildir.Ayarlarınızı default yapın.

Güncelleme&Versiyon
Sürekli olarak Adope Flash Playerı kontrol etmenize gerek yok.İnterneti olan herkes veya chrome kullanan herkes son sürüm player sahibi olabilir.

Adobe flash player yükleme
http://get.adobe.com/shockwave/
http://www.adobe.com/shockwave/download/download.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash

İnternet Alt Yapınız
Google'a girip Download ve upload hızınızı ölçen sitelerde hız testi yapın, alt yapınızda sorun olabilir hizmet aldığınız hızdan daha düşük bir bağlantı gerçekleşebilir.

Tavsiye Çözümler
* kimileri youtube'da Sağ klik >özellikler >donanım ivmelendirmesi √ kaldırılmasını söylüyor.(Tam Ekranda Takılırsa bu çözüm yarıyor.)


*Video İzlerken Donma İstemiyorsanız bunu indirin
İnternet üzerinden izlediğiniz videoların yüklenme süresini kısaltmak ve dahası bilgisayarınıza indirerek formatlarını dönüştürebilmek ister misiniz? Tüm bunları tek bir yazılım ile yapabilirsiniz.İnternet üzerinden izlediğiniz videoların yüklenme sürelerinin yavaşlığından şikayetçiyseniz bu sorununuzu çözmek için ücretsiz olarak bulabileceğiniz Bywifi Video Downloader yazılımını mutlaka denemelisiniz.

Çözümleri buldukça eklerim.

 Yayın: 2012-05-20 15:40:36 

Konuya yazmak için kayıt yada giriş yapınız.


Avatar
  2014-03-21 21:17:31 action yazdi:
bu konu ile ilgili internetteki bazı bilgiler

bir video aç, sonra videoyu durdur, videonun üzerine sağ tıkla-> ayarlar-> açılan ayar kısmında alttaki seçeneklerde en sol sekmeye tıkla-> donanım hızlandırma özelliğini etkinleştir seçeneğinin işaretini temizleyip dene bir, bakalım düzelme olacak mı...

-----------

CCleaner programıyla bilgisayarınızı taratın bu program bilgisayarınızdaki bütün gereksiz ve internetten inen dosyaları temizlemeye yarar faydası büyüktür.

----------------